Велика кількість майстринь віддають перевагу вишивці бісером, тому що готові вироби виходять надзвичайно яскравими та об’ємними. Вишивка бісером – досить легка та захоплива справа і навіть початківець зможе створити справжній шедевр. Але щоб процес приніс задоволення, а готова робота довго радувала Вас необхідно правильно підібрати матеріали та інструменти.
Якщо Ви віддаєте перевагу наборам для вишивки бісером, то можете бути впевненими – у наборі виробник все продумав за Вас. В таких наборах ідеально підібрані кольори бісеру та його кількість, є тканина для вишивки з нанесеним малюнком, схема-інструкція, а часто виробники комплектують свої набори навіть голкою та нитками для вишивки бісером.
Якщо ж Ви хочете створити насправді унікальну роботу, то Вам доведеться займатися підбором власноруч. При самостійному підборі комплектуючих можна проявити свої творчі навички та використати свої запаси.
Тож, для вишивки бісером Вам знадобиться: схема для вишивки, тканинна основа, бісер, нитка, голки для бісеру та ножиці.
Також для зручності процесу Вам можуть знадобитися: п’яльця, лупа, наперсток, органайзер для зберігання.
Поговоримо про кожен з пунктів окремо.
Напевно, найголовніше – це обрати схему для вишивки бісером. Вона являє собою полотно з нанесеним малюнком-схемою, який дозволяє краще орієнтуватися під час процесу вишивки і до того ж має колірне позначення. Кожен хрестик, квадратик, кожен символ – означає певний колір. Нанесений малюнок також містить «ключ» - корисну інформацію про те, які відтінки бісеру та намистин потрібно придбати, щоб вишити картину.
Існує дуже багато схем і різноманітних дизайнів від безлічі виробників ("AbrisArt", "TelaArtis","Butterfly", "Кольорова", та ін.). Якщо Ви вишиватимете бісером вперше, вишивальний процес буде значно легше, якщо підібрати малюнок до душі, використавши фільтри на нашому сайті. Там Ви зможете знайти невеликі схеми для починаючих та схеми для професіоналів, більші за розміром та з великою кількістю кольорів бісеру.
Схеми представлені на нашому сайті відрізняються між собою і тканинами-основами, на які вони нанесені. Як правило, схеми для вишивки бісером наносяться на щільну тканину. Це може бути атлас, габардин, шовк, або авторська канва.
Увага! Якщо Ви обираєте схему для вишивки на нашому сайті і Вам необхідно укомплектувати її бісером по ключу, то просто вкажіть це у коментарях до замовлення. Наші менеджери дададуть у Ваше замовлення всі кольори бісеру у необхідній кількості.
Весь бісер відрізняється за формою, обробкою, відтінком та розміром. Головне при виборі бісеру спиратися на його якість – вона повинна бути відмінною. Тоді готовий виріб буде мати чудовий вигляд та залишатиметься яскравим. Радимо не заощаджувати на бісері, у протилежному випадку Ваш виріб може швидко втратити свою красу і привабливий вигляд.
Найдорожчим вважається бісер від японських виробників. Чеський — приваблює рукодільниць якістю, середньою ціною та великою кількістю кольорів. Китайський — значно дешевший, однак поступається якістю.
На нашому сайті у великому асортименті представлений чеський бісер Preciosa (виготовляється з кольорового скла). Він найпопулярніший серед виробників: всі схеми доповнюються ключем з розшифровкою кольорів саме цього бісеру. І не дивно, адже він має багато переваг:
• калібрування: всі бісеринки однакового розміру, через що виріб виглядатиме акуратно;
• якість бісеринок: всі вони гладенькі та однакового кольору;
• надійність упакування.
Більш детально про бісер Preciosa ви можете прочитати у статтях:
- "Історія чеського бісеру Preciosa",
- "Види та типи фарбування бісеру Preciosa",
- "Розміри чеського бісеру Preciosa",
- "Карти кольорів бісеру Preciosa".
Щоб переглянути весь каталог бісеру Preciosa тисніть тут.
При виборі бісеру для вашої схеми враховуйте діаметр намистин. Він повинен співвідноситися з щільністю полотна і товщиною ниток. Чим щільніше тканина і товще нитка, тим масивніше повинні бути намистинки. Аналогічний принцип у виборі бісеру діє і при пошуку матеріалу для тонкого полотна. Найпопулярніший діаметр бісеру для вишивки №10 – під цей розмір розраховані майже всі схеми на нашому сайті.
І чим би ви не вишивали: бісером, стеклярусом, рубкою, намистинами, стразами, каменями, блискітками або паєтками, завжди перед початком роботи перевірте, чи не змиється фарба, не зійде перламутр, чи не розплавляться намистинки під час прання, відпарювання або прасування, якщо виникне необхідність в таких операціях з тканиною.
Нитки для вишивки бісером мають бути міцними. Ідеально підійдуть шовкові, капронові чи муліне. Вони не розтягуються, не перетираються, та їх не спотворить вплив вологи та ультрафіолету.
Товщина використовуваної нитки залежить від розміру отвору в бусині і вушка голки, а також від способу шиття, схеми кольорів, тканини та дизайну вишивки.
Колір нитки повинен підходити до бісеру чи основи на якій ви вишиватимите. Ми рекомендуємо підбирати нитки під колір тканини-основи, так вони будуть менш помітними на готовій роботі.
Будь-яку нитку перед використанням можна натерти воском, щоб вона стала міцніше і пластичніше, та не розплелася і не розпушилася процесі вишивання. Чудовий варіант: 611250 Кравецький віск для зміцнення і ковзання нитки. Prym
Пам’ятайте, що нитки повинні відповідати призначенню вироба. Якщо ви вишиваєте картину або декор для інтер’єру, то можна сміливо використовувати муліне. Якщо ж виріб буде використовуватися в побуті або, наприклад, ви вишиваєте на одязі, нитка повинна бути настільки міцною, наскільки це можливо. Якщо отвір в бісеринках досить широкий, можна зміцнити нитку дуже тонкою волосінню. Якщо у вашому виробі використовується стеклярус або рубка - великий шанс, що з часом нитка перетрется за їх гострі краї. Тому заздалегідь подбайте про міцність ниток.
Для вишивки бісером вам знодобиться спеціальна голка з тонким вушком, щоб вона легко проходила в отвір бісеринки разом з ниткою.
У магазинах для рукоділля такі голки називаються - "бісерні". Бісерні голки відрізняються від звичайних тим, що мають однакову товщину по всій довжині. Вишивають зазвичай голками від №10 до №16, в залежності від розміру самого бісеру. Також багато залежить і від способу вишивки, тому радимо придбати відразу набір голок.
Чим це вигідно? У вас відразу будуть голки для вишивки різними видами бісеру та бусин, а також у вас будуть голки у запасі. Ми завжди рекомендуємо замовляти запасні бісерні голки, адже вони дуже тонкі, тому не виключено, що вони можуть легко гнутися або навіть ламатися, особливо якщо ви вишиваєте велику та складну роботу.
У такому вигляді рукоділля, як вишивка, потрібні хороші ножиці. А у вишивці бісером вони будуть просто незамінні.
Головний критерій підбору ножиць для вишивки бісером – це те, що вони мають бути невеликого розміру та з гострими кінчиками. Чудовий варіант для рукодільниць: 50067 Ножиці для вишивки 9,5 см. Pony
Ще один важливий інструмет, який необхідно згадати, коли розмова йде про бісер – плоскогубці. Вони знадобляться у тому випадку, коли необхідно буде витягнути з бусини голки, що застрягла, а також для видалення зайвої намистини в ряду вже вишитого малюнка.
Для вишивання бісером вам знадобляться п’яльці або станок. На них можна натягнути тканину і зробити процес вишивання більш зручним і значно його прискорити, адже вам не доведеться весь час вирівнювати тканину і стежити за тим, щоб нитка не рвалася і не путалась.
Зазвичай п’яльця бувають різних форм та розмірів - круглі, прямокутні або овальні, а по способу фіксації - гвинтові або пружинні. Їх зазвичай виготовляють з пластику або дерева, оскільки ці матеріали стійкі до впливу вологи, до різкої зміни температури та інших факторів, що можуть чинити негативний вплив на цілісність вироба.
Найпопулярніші виробники п’ялець це: Klass&Gessmann, Nurge, DMC, Sirin Kasnak, Pony та Китай.
Так як вишивка бісером досить кропітка та мілка робота, то вам може знадобитися лупа. Вона - ідеальна помічниця для роботи з невеликими деталями і компонентами.
Найпопулярніші та найзручніші моделі - з підсвічуванням та кріпленням до столу, а також з гнучкою ножкою, яку легко можна скрутити під будь-яким кутом.
Наперсток надягається на палець з метою його захисту від уколів голкою при проштовхуванні голки крізь товстий матеріал.
Раніше їх виготовляли лише з металу, але зараз все більшої популярності набувають наперстки виготовлені з м`якого пластику з вентиляційними прорізами, вершина яких захищена жорстким пластиком.
Одними з найкращих виробників якісних наперстків вважають ТМ «Prym» та «Pony». Вони виробляють не лише пластикові наперстки, але й цинкові, тож кожна рукодільниця може обрати для себе індивідуальний інструмент.
Зберігати бісер та бусини в пакетиках дуже незручно та ненадійно. Тому дуже часто рукодільниці користуються контейнерами та різноманітними органайзерами для зберігання.
Головний критерій при підборі органайзеру для бісеру це те, що він має щільно закриватися, щоб виключити можливість випадкового розсипання бісеру.
Килимки і лотки для роботи з бісером
Під час вишивання значно облегшують процес лотки для роботи з бісером. Це пов’язано з тим, що нанизувати по одній бісеринці з контейнеру/органайзеру незручно і може займати багато часу.
Килимки – також чудово справляються з цією функцією, але у них є одна важлива перевага. Бісеринки на таких килимках не стрибають по всій поверхні, через те, що такі коврики виготовляють переважно з силікону.
Якщо ви вишиваєте картину або малюнок, який ви збираєтеся повісити на стіну, то потрібно врахувати такий пункт, як підготовка рамки для вже вишитої картини.
На нашому сайті ви знайдете великий вибір рамок, які доступні до замовлення у будь-якому розмірі. Просто напишіть у коментарях до замовлення, що ви хочете оформити у обрану рамку роботу і вам до рамки додадуть додатковий елемент, яким ви зможете задекорувати тильну сторону рамки, після натягування вашої роботи.
Також ви можете звернутися в багетну майстерню і замовити потрібну вам рамку там. У таких майстерень, як правило, є все необхідне, щоб зробити красиву і ефектну рамку для вашого виробу.
Перш за все потрібно подбати про матеріал і кольори рами. Так, наприклад, не варто вибирати рамку, яка буде не під колір вашого виробу. Також краще віддавати перевагу дерев'яним рамам - вони виглядають набагато колоритніше, ніж їх пластикові аналоги. До того ж, дерев'яний колір буде пасувати до будь-якої картини.
Сподіваємося, що Вам стала в пригоді дана стаття!