Як підібрати бісер для майбутньої вишивки?
Це питання турбує багатьох рукодільниць, тож ми постаралися сповна розкрити цю тему у нашій статті.
Якщо ви купуєте схему або заготовку для вишивки бісером, то зазвичай у інструкції до схеми або ж на самій схемі є ключ до підбору бісеру – колір бісеру, його умовне позначення та номер. Маючи цей ключ ви з легкістю підберете бісер за номерами відтінків, вказаних у ньому.
Рис.1 Ключ до схеми та його розшифровка
Якщо ви замовляєте схему у нас на сайті ви можете скористатися безкоштовною послугою підбору бісеру. Для цього у коментарях до замовлення вкажіть, що вам необхідно укомплектувати схему бісером, та наші менеджери додадуть до замовлення бісер, який вказаний у ключу до схеми у необхідній кількості.
Що робити якщо не всі кольори зі схеми є в наявності?
Перший варіант: ви можете покластися на наших менеджерів. Вони професійно підберуть найбільш схожий за відтінком та підходящий за фактурою (блискучий, глянцевий, перламутровий, прозорий) бісер до вашої схеми, щоб він гармонійно вписувався у картину поруч з іншими відтінками по ключу.
Другий варіант: обрати бісер на заміну самостійно. У такому випадку радимо спочатку розібратися які є види та типи окрасу бісеру. Зробити це ви зможете ознайомившись з нашими статтями Про види бісеру Preciosa : Opaque (непрозорий), Transparent (прозорий), Crystal (кристальний), Alabaster (алебастровий), Chalk (крейдований).
Якщо ви обираєте бісер самостійно, то починаючим майстриням радимо робити це не у інтернет-магазині, а у локальному магазині, де ви власними очима будете бачити відтінок та фактуру бісеру. Більш досвідчені майстрині можуть скористатися нашими каталогами бісеру (Карта кольорів бісеру Preciosa), щоб обрати та замовити потрібний колір через інтернет-магазин.
Якщо ж ви хочете експериментувати та підібрати бісер до схеми самостійно та зробити більш унікальну роботу, то тут дуже важливу роль відіграє досвід. Більше вишивайте, розглядайте роботи інших майстринь, завітайте у наш магазин, щоб подивитися відшиті картини та роботи рукодільниць, які вони принесли на оформлення. Так ви зможете «набити око» та бачити які види бісеру та їх кольори обирати при вишивці тих чи інших деталей.
Ось кілька порад, дотримуючись яких ви зможете правильно підібрати бісер для вашої схеми.
1. Визначте колір тканини-основи, по якій ви будете вишивати. Якщо ви вишиваєте на однотонній канві, то можна сміливо обирати будь-який бісер. Якщо ж ви вишиваєте на тканині з нанесеним малюнком-схемою, то зверніть увагу яким кольором позначено той чи інший вид бісеру. Іноді виробники для зручності вишивки можуть позначати на схемі, наприклад, бежевий колір – зеленим (рис. 2). Тоді треба підбирати непрозорий бісер, який перекриє схему. Якщо ж кольори бісеру співпадають з кольором ділянки на схемі, то можна обирати і прозорі відтінки бісеру даного кольору, але майте на увазі, що відтінок прозорих та напівпрозорих бісерин може відрізнятись від початкового після пришивання.
2. Підбирайте бісер в залежності від тих елементів, які ви будете ним вишивати. Наприклад:
- для неба та фону використовуйте напівпрозорий бісер;
- для рослин та листя рекомендуємо обирати глазуровані бісерини;
- щільність стовбурів дерев передають матовим бісером;
- легкості та об'ємності для зображень кущів або крон дерев досягають поєднанням щільно забарвленого бісеру з прозорим бісером відповідного забарвлення, але більш темного відтінку;
- для будинків обирайте непрозорий матовий або глянсовий бісер;
- для сонця та місяця використовується напівпрозорий мерехтливий бісер (якщо на пейзажі ранок або день) та перламутровий або глянцевий (якщо на пейзажі сутінки або ніч);
- для води прозорий пофарбований зсередини бісер, для передачі відблисків та легкості;
- для куполів ідеально підійде бісер з металевим напиленням.
- для схем ікон краще підбирати більше блискучого у поєднання з фарбованим чи прозорим бісером. Рекомендуємо приділяти особливу увагу рамці, вона повинна давати акцент. Німб повинен блищати, тож використовуйте блискучий бісер. Вбрання може бути вишито різноманітними кольорами бісеру, а фон навпаки має бути не дуже яскравим, так що було б розмежування між рамкою і святим.
Тож не бійтеся експериментувати та підбирати бісер самостійно! Бажаємо вам рукодільних успіхів!
Сподіваємося, що Вам стала в пригоді дана стаття!
Дякуємо, що обрали інтернет-магазин Голка!