Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: Call-center інтернет-магазину Голка
Call-center інтернет-магазину Голка
Магазин Голка, м. Одеса, вул.Садова, б.20
Телефони: (067) 480-01-46
10:00-19:00
(044) 22-77-662 (067) 483-65-85 (050) 067-34-84 Замовити дзвінок

Валяння з вовни

Фелтинг (валяння вовни, фільцювання, фільц, набивання) - це особлива техніка рукоділля, в процесі якої за допомогою спеціальної голки для фелтингу та вовни для валяння створюється малюнок на тканині або повсті, об'ємні іграшки, панно, декоративні елементи, предмети одягу або аксесуари.

Тільки натуральна шерсть має здатність звалюватися (утворювати повсть).

Види валяння

Розрізняють два види валяння вовни - сухе та мокре.

Сухе валяння застосовується до створення об'ємних виробів — іграшок, біжутерії, фігурок, авторських ляльок. При сухому валянні шерсть багаторазово протикається спеціальною голкою до звалювання. Під час цього процесу волокна вовни рвуться і зчіплюються між собою, утворюючи щільний та однорідний матеріал.

Мокре валяння підходить для виготовлення панно, одягу, полотен, одним словом, плоских виробів. Мокре валяння здійснюється за допомогою мильного розчину. Розчин розподіляється по шерсті і з допомогою тертя створюється однорідне полотно.

Матеріали для валяння

Вовна для валяння

Для валяння використовується будь-яка натуральна шерсть. Витрата вовни під час виготовлення роботи залежить від розміру та щільності.

Для м'яких на дотик іграшок потрібно менше вовни, ніж для твердих. Наприклад, для виготовлення однієї іграшки висотою 25 сантиметрів середньої щільності, потрібно близько 300 грам вовни, яка буде використовуватися як основа, і 100 грам напівтонкої вовни

Голки для валяння

Голки для об'ємного валяння виготовляються із загартованої сталі. Тому вони мають достатню пружність і не гнуться під час роботи.

При втиканні голки в шерсть, насічки в нижній частині зачіплюють волокна і проштовхують їх в нижні шари, за допомогою чого відбувається сплутування.

Таким чином досягається ефект валяння.