Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: Call-center інтернет-магазину Голка
Call-center інтернет-магазину Голка
Магазин Голка, м. Одеса, вул.Садова, б.20
Телефони: (067) 480-01-46
10:00-19:00
(044) 22-77-662 (067) 483-65-85 (050) 067-34-84 Замовити дзвінок
Фетр і набори для рокуділля з фетром

Фетр і фетрові набори для рукоділля

Що таке фетр і для чого він використовується

Фетр -  це отримана шляхом валяння і досить щільна маса, що складається з вовняних або синтетичних волокон. Зовні він схожий на тканину, але структура в нього інша, більше схожа на повсть. Подібно до тканин, його продають тонкими листами, які також скочують у рулони.

Фетр зручно використовувати для створення різноманітних іграшок, сувенірів, для прикраси альбомів та інших виробах.           

Порівнюючи його з іншими схожими матеріалами, можна назвати кілька його переваг:

  • ,арвиста та різноманітна колірна палітра;
  • vожливість купити аркуші різного розміру в залежності від ваших потреб;
  • зручність у роботі: його можна і пришивати, і приклеювати;
  • краї не обсипаються;
  • лицьова сторона фетру зовсім не відрізняється від і виворітною.

Матеріал буває різної товщини: починаючи від 1 мм до 5 мм. При виготовленні дрібних деталей беруть тонкий фетр. А при використанні його як основи виробу необхідно користуватися товстим фетром, який надійно тримає форму.

За складом розрізняють такі види фетру:

Вовняний, що складається з вовни. Він добре тримає задану форму та рівні шви. Не викликає алергічні реакції, тому його можна сміливо використовувати під час роботи з дітьми та виготовлення виробів для дітей. Недоліком його можна назвати ризик втрати початкової форми при неправильному пранні та трохи неприємний запах при намоканні.

Напіввовняний, що складається приблизно навпіл з вовни та віскози або акрилу. Цей тип матеріалу не має ефекту «свербежу». Віскоза у складі робить його м'яким, приємним навпомацки і гладким. Такий фетр гірше тримає форму, тому його використовують для виготовлення невеликих деталей. Недоліками є відносно швидке промокання, непридатність у використанні для виготовлення дрібних деталей (вони будуть легко кришитися), схильність до виливання.           

Синтетичний: поліестеровий, акриловий. Такий фетр коштує дешевше за інших. Він може довго тримати задану форму, легко чиститься та не линяє. З нього легко виходять вироби будь-якої складності, і дрібні деталі, і основи виробів. Але під час роботи він може ковзати і рипіти. Фетр з поліестеру – найміцніший, що не піддається линьці, вигорянню, втраті кольору.

Бамбуковий. Це новий і поки що рідкісний вид, що складається з бамбукових волокон. Йому властиві високі гігієнічні та бактерицидні якості. Він дуже приємний, має шовковисту поверхню, сильно вбирає барвники. Недолік цього виду фетру – у підвищеній гігроскопічності та втраті міцності при намоканні.

Досвідчені майстрині вважають, що для іграшок, якщо немає протипоказань, краще використовувати поліестер. А для декорування альбомів більше підходить напіввовняний фетр. Акриловий фетр часто використовується для оббивки м'яких меблів.

Інструменти, необхідні для роботи з фетром

Зазвичай у роботі з фетровими листами користуються канцелярським приладдям та деякими додатковими матеріалами:

  • ножиці (їх краще приготувати кілька видів - розкрійні, манікюрні (для дуже дрібних деталей), звичайні канцелярські і різні фігурні ножиці);
  • звичайний маркер (можна гелеву ручку) та самозникаючий маркер для розмітки;
  • роликовий ніж (для крою з товстих листів);
  • нитки різних кольорів та товщини. Для вишивки на фетрі зручно використовувати Мулін;
  • шматочок мила чи свічки;
  • швейні голки ;
  • клей ПВА та для роботи з текстилем;
  • наповнювач (найкраще холлофайбер, синтепон, що тримають форму, і камфорель, поролон – для легкості та зручності);
  • декоративні елементи: бісер , намистинки тощо.
  • gробійник для встановлення люверсів для вирізання круглих елементів.

Як правильно працювати з фетром

  • Валяний матеріал можна зшивати та склеювати.
  • Для зшивання беруться поліестерові нитки. Відповідно до товщини матеріалу, його зшивають в одну або більше додавань. І відповідно до поставленого завдання шиють або нитками в тон, або контрастними.
  • Дуже добре поєднуються з фетром нитки Муліне, які мають величезну колірну палітру і при цьому не линяють, мають гладку поверхню, рівну текстуру і привабливий атласний блиск. При оздобленні виробів з фетру органічно виглядають нитки з вовни, підкреслюючи їхнє специфічне тепло та «затишність».
  • Не забувайте про волосінь . Вона теж часто буває дуже доречним, доцільним та надійним матеріалом для скріплення деталей, коли замінити правильно підібрану волосінь просто неможливо.
  • Що б ви не вибрали для зшивання фетру , головне правильно підібрати товщину або кількість додавань ниток, щоб вони відповідали товщині використовуваного фетру. Тільки в такому випадку готовий виріб можна буде назвати гарним та акуратним.

Сподіваємося, що застосування наведених рекомендацій на практиці допоможуть створити вам не один десяток прекрасних фетрових виробів, які принесуть радість вам та вашим близьким! Приємного рукоділля!