Вишивка – одне з найулюбленіших хобі українських майстринь. Цей вид творчості з давніх давен увійшов в українську культуру та став її невід’ємною частиною. Вишивкою прикрашалися інтер’єри, домашній текстиль, та одяг.
Вишитий одяг став національним вбранням ще в давні часи, але і сьогодні він не втрачає своєї актуальності. Раніше на одязі вишивали різні символи і знаки (орнаменти), що не тільки прикрашали виріб, але і надавали йому властивості оберега. Найбільш популярними орнаментами були геометричні та рослинні візерунки. За повір’ями вони захищали від хвороб і бід, та були символами любові, незламності народу, радості створення сім'ї, тощо.
Сьогодні вишиванка існує не лише як оберіг. Під час війни вона виявилася символом патріотизму і любові до України та перетворилася майже на повсякденний одяг. А завдяки цікавим дизайнам та різноманітним фасонам - вишиванка стала не просто даниною культурі наших предків, а і стильним, сучасним одягом.
Зараз багато
рукодільниць проявили інтерес до створення вишиванок, що надихнуло нас на
створення даної статті. У ній ми відповімо на найбільш задавані питання та розкажемо
як обрати заготовку для вишивки.
Що таке
заготовка для створення вишиванки та у чому її особливість?
У нашому інтернет-магазині ви знайдете великий асортимент заготовок для створення вишиванок від різних виробників.
Всі наші
заготовки являють собою відізи тканини з запасом на які нанесено схему для
вишивки. Вибір тканин достатньо широкий, але найбільшою популярністю
користуються заготовки з атлас-котону, габардину, домотканого полотна та льону.
Зазвичай всі
заготовки створюються під вишивку бісером, але існують і заготовки, які
підходять як для вишивки бісером, так і для вишивки нитками. Також, зверніть
увагу, що заготовки не комплектуються бісером або нитками.
Заготовка складається з декількох відрізів тканини з запасом (див. фото нижче), тобто після вишивки необхідно їх розкроїти та зшити. На відрізи тканини наносять лише малюнок для вишивки. Сама викрійка не нанесена на тканину.
Також в комплект до заготовки завжди входить флізелін, котрий можна підклеїти до тканини, щоб процес вишивки бісером був більш комфортним. Якщо ви вишиваєте нитками, то використовувати флізелін не обов'язково.
Наголошуємо, що пошиті вироби, які ви бачите на обкладинці товару – це ілюстративний фасон, який може виступати прикладом майбутньої вишиванки.
Відсутність викрійки на тканині - це дуже зручно, адже ви зможете пошити виріб будь-якого фасону, який точно вам пасуватиме та підійде за розміром. Або ж якщо ви не маєте швейної машинки або не вмієте розкроювати та шити власноруч – ви завжди можете віднести вишиту заготовку у ательє до швеї. Там заготовку перетворять на вишиванку з урахуванням всіх ваших побажань.
На нашому сайті ви знайдете велику кількість виробників заготовок, найпопулярніші з них:
Кольорова - український виробник, що створює заготовки на габардині та домотканому полотні під вишивку бісером або нитками. Заготовки розраховані від 42 до 52 розміру. Можливе виконання спеціального замовлення збільшеного розміру. В комплект до заготовки входить флізелін та титулка-ключ, в якій прописані рекомендовані кольори бісеру Preciosa та ниток муліне DMC, а також вказана їх кількість.
Княгиня Ольга – український виробник, що створює заготовки на габардині, домотканому полотні та льоні лише під вишивку бісером. В комплект до заготовки входить флізелін, який можна приклеїти праскою до тканини для більш зручного процесу вишивання. Також заготовка комплектується інструкцією, в якій вказані рекомендовані кольори і кількість бісеринок.
Барвиста вишиванка – виробник, що створює заготовки на атлас-котоні, домотканому
полотні та льоні лише під вишивку бісером. В комплект до заготовки входить флізелін, яким ви можете продублювати тканину в місцях вишивки. Також заготовка комплектується інструкцією, в якій вказані рекомендована кількість та кольори бісеру.
Сподіваємося, що Вам стала в пригоді дана стаття!
Дякуємо, що обрали інтернет-магазин Голка!