Ваше улюблене хобі – малювати картини за номерами?
А чи знаєте ви історію створення цього виду творчості? У цій статті ми розповімо вам неймовірні факти з ще короткої, але дуже цікавої історії малювання картин за номерами.
Перша картина за номерами була створена художником Деном Роббінсом у 1951 році. Він разом з Максом Клейном, власником компанії з виробництва фарб, створили 36 дизайнів картин за номерами та почили масовий випуск таких наборів для творчості.
Перші набори картини за номерами включали в себе полотно з контурами та цифрами, пронумеровані фарби і два пензлики. Продавалися вони під брендом «Craft Master». За перші три роки було продано близько 12 мільйонів таких наборів.
Картини за номерами отримали безліч негативних оцінок від професійних художників і критиків. Вони вважали, що дані полотна не можна з гордістю повісити на стіну. Але це не стало на заваді їх популярності.
В 1980 році шанувальники-колекціонери знаходили і викуповували за шалені гроші всім відомі полотна 50-х років, організовуючи виставки в різних штатах США. Це стало не просто звичайною пристрастю епохи, а повноцінним художнім напрямком.
Одного разу картини, намальовані за номерами, були виставлені в Білому домі. Помічник президента Ейзенхауера Томас Стефенс організував галерею, яка представляла картини, створені працівниками уряду і членами їх сімей. Крім того, Стефенс сприяв поширенню цього виду творчості серед працівників і відвідувачів Білого дому. Багато хто думав, що це сам Президент пропонує спробувати новий спосіб малювання.
В першу чергу картини за номерами завоювали серця тисяч людей в Канаді, США, Франції, Англії та Італії. А коли нове хобі підкорило художників-початківців з різних регіонів Європи та Америки, сюжети картин почали змінюватися з урахуванням особливостей і традицій кожної країни. Наприклад, в Англії, найбільш поширеною була картина із зображенням будинку, де народився Шекспір. А ось неймовірно красиві види Парижа користувалися величезною популярністю незалежно від національності.
В Україні також є найбільш популярні сюжети, серед них відзначають патріотичні сюжети, серед яких переважають ілюстрації з ЗСУ, портрети українок, народні символи та роботи відомих на сьогодні, особливо в соцмережах, українських художників та ілюстраторів. І, звісно, квіткові сюжети та сюжети з пейзажами.
Квіти Українські сюжети Пейзажі
В Україні набори для самостійного виготовлення картин з’явилися наприкінці 1990-х років.
У 1967 році Річард Хісс виконав портрет президента Ліндона Джонсона у вигляді незакінченої картини за номерами (за замовленням журналу «Есквайр»). І хоча портрет в останню хвилину був знятий з обкладинки, сам Хісс та арт-директор журналу Семюел Ентапіт отримали безліч нагород за макет, який так і не вийшов в друк. А сам портрет намальований Хіссом пізніше був виставлений для показу в Луврі (Париж).
У 2008 році у штаті Массачусетс (США) відкрився перший у світі Музей живопису по номерам, у ньому було понад 6 тисяч експонатів.
У 2010 році 350 учасників організації «Ecole de Dessin» намалювали найбільшу картину по номерам, розмір полотна — 63 на 49 метрів.
Дізналися щось цікаве? Надішліть цю статтю друзям, які також обожнюють розмальовувати картини за номерами!
Нагадуємо, що у нас на сайті ви знайдете великий вибір дизайнів наборів для малювання картин за номерами на будь-який смак. Переглянути та замовити їх можна тут.
Сподіваємося, що Вам стала в пригоді дана стаття!
Дякуємо, що обрали інтернет-магазин Голка!