1. По-перше, слід знати, що ультрафіолет – один із найголовніших ворогів бісеру. Тому варто не допускати тривалого перебування виробу під прямими сонячними променями, щоб він не втратив яскравість та не зміним колір. Якщо мова йде про прикраси з бісеру, то краще зберігайте їх у шкатулці, одяг та інший текстиль – в шафі. Що стосується картин, то краще розміщуйте їх на стінах, куди не потрапляє пряме сонячне проміння, а при оформленні у багет віддайте перевагу антивідблисковому склу.
2. Якщо ваш виріб – це вишитий бісером предмет для декору інтер’єру (статуетки, іграшки, вази), то час від часу не забувайте забирати пил із виробу за допомогою м'якого пензлика. Обов’язково м’якого, щоб не пошкодити бісеринки.
3. Для того, щоб помити виріб та надати йому колишнього блиску, можна пухнасту щіточку або пензлик змочити рідиною для миття вікон і обережно протерти. Але це працює лише з бісером з глянцевою або прозорою поверхнею.
4. Якщо при створенні виробу використовувався дріт – повністю обмежте контакт з водою, бо у іншому випадку це може призвести до того, що дріт покриється корозією і виріб зіпсується.
5. При транспортуванні та зберіганні майте на увазі, що згинати та скручувати виріб з бісеру потрібно дуже акуратно, так як якщо ви перестараєтеся, то скручування, затягування або розтягування може призвести до того, що бісеринки подряпаються одна між одною, а нитка, якою пришитий бісер, розтягнеться або навіть порветься.
6. Не допускайте потрапляння парфумерії та косметичних засобів на бісер, так як це може призвести до зміни кольору виробу.